Jak vybrat náplně do tiskárny

V dnešní době je velmi těžké se správně zorientovat v určení vhodné tiskové kazety pro Vaší tiskárnu. Proto jsme pro Vás připravili několik vychytávek, jak rychle a spolehlivě vyhledat vhodnou náplň do Vašeho tiskového zařízení.

Znáte označení náplně?

Číslo bývá uvedeno přímo na těle kazety, nebo na prodejním obalu každé tiskové kazety, popřípadě v návodu k obsluze tiskárny.

Pokud ano, vepište toto číselné označení do rychlého vyhledávače (pole v záhlaví každé stránky). Inteligentní systém Vám nabídne odpovídající možnosti a Vy si z nich vyberete tu, kterou právě potřebujete.

Znáte výrobce a typ tiskárny nebo Vašeho tiskového zařízení, ale neznáte označení náplně?

Název výrobce a číselný typ tiskárny je uveden přímo na těle většiny tiskáren. V tom případě použijte Průvodce výběrem toneru - podrobné vyhledávání podle výrobce tiskárny, kdy Vás systém v jednotlivých krocích dovede až ke konkrétní náplni do tiskárny.

Originální nebo kompatibilní náplň?

Porovnání originálních a neoriginálních náplní - přehled největších výhod a nevýhod každé z obou skupin

Nabízíme Vám základní porovnání a informace, které Vám mohou pomoci při rozhodování jaké provedení tiskových náplní do tiskáren zvolit. Tento přehled poslouží velmi dobře zejména těm, kteří např. ještě náplně do tiskáren nikdy nekupovali.

Neoriginální nebo také kompatibilní či renovovaná tisková kazeta
Hlavní výhody kompatibilů:
 • CENA – kompatibilní barvy do tiskáren jsou obecně o 20 až 80% levnější v porovnání s tzv. originálními kazetami. Konkrétní cena náplní se odvíjí od stáří tiskárny pro kterou je náplň určena, rozšířenosti náplně na trhu, jejího provedení (renovovaná či 100% nová), značky výrobce neoriginální kazety a rovněž od poskytovaných doprovodných služeb či benefitů
 • UNIVERZÁLNOST- některé typy neoriginálních náplní lze použít pro více typů tiskáren různých značek. Většinu originálních náplní lze používat pouze pro jednu značku tiskárny a v jiné nebudou fungovat. To ocení především majitelé více různých typů a značek tiskáren.
 • DOBRÁ DOSTUPNOST A ŠIROKÉ PORTFOLIO TYPŮ NA TRHU – některé značky mají občas výpadky dostupnosti převážně starších modelů originálních tiskových kazet, nebo je již přestali zcela vyrábět. Pak je kompatibilní náplň jedinou volbou jak tisknout a nemuset likvidovat starou tiskárnu
 • VYŠŠÍ KAPACITA – mnoho různých typů inkoustových a některé tonerové kazety obsahují v kompatibilním provedení větší náplň než stejný typ originální kazety. Ne vždy to ale musí znamenat, že vytisknout více. Počet skutečných výtisků závisí na mnoha faktorech a není to předmětem tohoto porovnání
 • EKOLOGICKÝ PŘÍSTUP – renovované tiskové kazety obsahují vždy minimálně plastový obal původní vypsané kazety. Renovací již použité kazety tak bezesporu dochází ke určitému zmírnění ekologické zátěže. V posledních letech však výrobci originálů produkují tiskové kazety tak dimenzované, aby drtivá většina komponent vydržela maximálně 1 pracovní cyklus a byla tak značně ztížena možná další renovace původní kazety (zeslabení použitých materiálů, ztenčení speciálních vrstev majících vliv na výslednou kvalitu výtisků, zeslabení tiskových hlav inkoustových kazet)
 • PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - na kompatibilní a renovované náplně a válce poskytujeme prodlouženou záruční dobu na 2, resp. až 3 roky v případě značkových kompatibilních tonerů TopPrint. Originální spotřební materály do tiskáren mají v drtivé většině případů záruční lhůtu pouze 6 měsíců od data prodeje, neboť se jedná o spotření materiál navázaný na výrobek-tiskárnu, která sama o sobě záruku 2 roky pro koncové uživatele obsahuje.
Hlavní nevýhody kompatibilů:
 • RIZIKO ZTRÁTY ZÁRUKY NA ZAŘÍZENÍ – pokud uživatel po dobu záruční lhůty na tiskárnu bude v této tiskárně používat neoriginální výrobcem tiskárny neschválené náplně, riskuje, že mu v autorizovaném servisu nebude uznán nárok na bezplatnou opravu v případě závady zařízení v záruční době
 • VYŠŠÍ RIZIKO NEKOMPATIBILITY – jelikož je v dnešní době drtivá většina tiskových kazet osazena čipy, které mají výrobci originálních náplní patentované, je pro producenty kompatibilních čipů obtížné vyrobit čip, který bude v tiskárně fungovat a zároveň nebude porušovat příslušné patenty na čipu originálním. Možný uživatelský diskomfort je však zákazníkovi dostatečně vykompenzován cenovým rozdílem mezi originální a neoriginální kazetou.
 • ROZDÍLNÁ KVALITA PROVEDENÍ A VÝTISKŮ – vzhledem k velkému množství jak značkových, tak neznačkových kompatibilních nebo renovovaných tiskových kazet na trhu a i značně rozdílným cenám, bývá i kvalita zpracování a výtisků často rozdílná. Někdy může být dokonce i pohledově lepší jak s originální kazetou, ale mnohem častěji vítězí v tomto porovnání originální náplně. Je na každém uživateli, aby se rozhodl, zda je ochoten případné výkyvy v kvalitě či výtěžnosti neoriginálních kazet akceptovat. Rozhodně se vyplatí kupovat u toho prodejce, s jehož zbožím má uživatel dobré zkušenosti, a který poskytuje zákazníkovi garance bezproblémového a rychlého řešení případného problému.
 • ZPOŽDĚNÍ UVEDENÍ NA TRH V PŘÍPADĚ NOVÝCH TYPŮ KAZET – z logiky věci vyplývá, že pro nové typy tiskáren s konstrukčně novými náplněmi odlišnými od náplní pro předcházející modely tiskáren, dochází k jejich uvedení na trh s určitým zpožděním. Toto zpoždění bývá nejčastěji v řádech měsíců a dnešní zahraniční producenti dokáží být velmi flexibilní.

 

Značková originální tisková kazeta
Hlavní výhody originálů:
 • BEZPROBLÉMOVÁ KOMPATIBILITA – čip na kazetě a tiskárna jsou vyráběny pod jednou značkou a čip je přímo konstruován pro danou tiskárnu a její firmware, tiskárna nehlásí žádný problém s používáním neoriginálních náplní a náročný uživatel tak může naplno využít množství různých více či méně potřebných funkcionalit
 • VYSOKÁ A KONSTANTNÍ KVALITA VÝTISKŮ A VÝTĚŽNOST – originální cartridge poskytují uživateli konstantní a vyváženou vysokou kvalitu každého výtisku a barevnost shodnou s předlohou. Rovněž počet výtisků je konstantní. Je jedno kde uživatel originální kazetu zakoupí, tyto vlastnosti jsou v případě originálů stejné
 • MOŽNOST PRODEJE VYPSANÉ ORIGINÁLNÍ KAZETY – některé typy vypsaných originálů se dají prodat firmám, které se specializují buď pouze na výkup kazet (virgin emptys), nebo na renovaci tiskových kazet. Za některé typy lze získat i několik set korun, ale to spíše výjimkou. Proto se tento příjem z prodeje vypsaných originálních kazet vyplatí pouze větším spotřebitelům-zákazníkům s velkou spotřebou tiskových kazet
Hlavní nevýhody originálů:
 • CENA – za kvalitu a značku se dnes platí všude velké peníze a vzhledem ke skutečnosti, že výrobci tiskáren prodávají tyto tiskárny často maximálně za výrobní cenu, tak zisk musí realizovat až prodejem spotřebních materiálů – originální náplně do tiskáren, fotopapíry, fólie, prodloužené záruky na zařízení apod.
 • OBČASNÁ SKLADOVÁ NEDOSTUPNOST – stává se, že určitá značka a typ nejsou v originálním provedení dostupné u velkých distributorů a následně i u malých prodejců. 
 • KRÁTKÁ ZÁRUČNÍ DOBA – když už dojde k reklamaci originální náplně, bývá výsledek značně nejistý a velmi často se stává, že je reklamace originální náplně zamítnuta, neboť producenti originálů trvají na striktním dodržování všech návodů jak k tiskárně, tak i k náplni. A ruku na srdce, tohle čte málokdo a pak dochází k nepříjemným a mnohdy zbytečným dohadům. Navíc záruka na drtivou většinu originálního spotřeního materiálu pro tisk je výrobci poskytována pouze v rozsahu 6-ti měsíců...
Nedaří se Vám najít hledané zboží, nejste si jisti správným výběrem nebo jen potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás na telefonu každý pracovní den od 8.30 do 16.00 hod, nebo nás můžete kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.

Rychlá doprava

 • PPL balík na adresu - 129,-Kč
 • PPL balík do parcelshopu - 59Kč
 • Česká pošta - 129,-Kč
 • Osobní odběr - ZDARMA
 • Doprava a platba

Snadná platba

 • Bankovní převod 103900212 / 2250
 • Platební brána GO PAY
 • Dobírka

Kontaktujte nás

725 722 347
po - pá 8:30 - 16:00

Ověřený e-shop

Poštovné ZDARMA nad 1999 Kč
 • 04
 • 05
Nahoru